Tamtel Kablo Tarihçemiz

1991 Yılından İstanbul’da kurulan Tamtel Kablo, faaliyetine  alçak gerilim enerji kablosuyla başlamış olup, 2000 yılında zayıf akım kablolarını üretimine dahil etmiştir.

 
2011 yılında üretim yelpazesine PVC GRANÜL imalatını da ekleyen firmamız,aylık 250 ton PVC GRANÜL üretim kapasitesi ile PVC GRANÜL satışını da başlamıştır.
 
Her geçen gün üretimine kattığı yeni makinalarla ürün yelpazesini geliştiren firmamız bugün Fişli Kablolar, Kablo grupları,Kamera kabloları, Telefon kabloları, Koaksiyel kablolar, Yangın İhbar kabloları, Sinyal ve Kumanda kabloları ve Özel kabloların üretimini gerçekleştirmektedir.
 
2018 yılı itibariyle Pvc granül imalatını geliştirmek amacıyla Pvc endüstriyel ve bahçe hortumları sektörüne girmiştir.
 
Ulusal ve Uluslararası standartları esas alan Tamtel Kablo üretimini Küçükköy’deki 3000m2 kapalı alanda modern tesisinde sürdürmektedir.
 
Kaliteye ve kalitenin sürekliliğine önem veren firmamız tüm organizasyonlarında uygulanan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi;KBM tarafından belgelendirilmiştir. CE ve ROHS ürün belgeleri firmamıza ve ürünlerimize duyulan güvenin simgesidir.
 
Tamtel Kablo kaliteli ve güvenilir ürünlerinin satışlarını İstanbul Karaköy ‘de bulunan satış ofisimiz ve bölge temsilciliklerimizde gerçekleştirmektedir.